marketingowy-harpagan.pl

19 lutego, 2019 Wyłącz przez admin

W branży złotniczej jest sporo koncernów. Jakie cechy łączą ich produkty? Przede wszystkim surowce, które zużywają do produkcji biżuterii, ale również którymi dodatkami je ozdabiają. Teraz skupimy się zdobienia. Dokonamy ich podziału i krótko przybliżymy.

Imitacje kamieni szlachetnych – pozostają najczęściej produkowane minii ołowiowej, a prościej z odmiany szkła. Styliści często umieszczają je w mniej drogich wzorach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe generalnie charakteryzuje się zdecydowanie wyższym współczynnikiem rozszczepiania wiązki światła. Jest także nieznacznie gęstsze od tego powszechnego. Wiodącym fabrykantem takiego materiału jest zachodnia marka Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} kolejny często wykorzystywany element ozdobny. Kamień ten tworzy się od początku do końca syntetycznie. Pozostaje niebywale krucha, co więcej można ją dowolnie farbować. W branży złotniczej ta imitacja diamentu popularny jest nie długo, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej główną pozytywną stroną pozostaje niewysoka wartość.

Szlachetne Kamienie – najbardziej wartościowe spośród kamieni wkładanych w wyroby jubilerskie. Wyróżniamy ich w naturze zdecydowanie dużo. Ale, teraz skupimy się na najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| szlachetna wersja berylu. Dla amatorów, jest on zielony. Znajduje Uznanie złotników oraz kolekcjonujących kamienie. Pozostaje niezwykle twardy i kruchy.

Rubiny są nieomalże najcenniejszym kamieniem, ponadto pochodzą z gatunku korundów. Znane są z ponadprzeciętnej twardości, najpopularniejsze rubiny pozostają ciemnoczerwone w ich nierzadko możemy zauważyć rozszczepienie kolorystycznej tonacji.

Szafiry – kamienie te są bardzo doceniane w branży jubilerskiej. Identycznie jak szafiry są z rodziny korundów. Zazwyczaj są niebieskie. Znaczna ilość jubilerów wytwarza go syntetycznie.

Diamenty na ich temat można mówić dość krótko. Są najmniej sprężyste z pośród istniejących na ziemi minerałów oraz zarazem najcenniejsze.

Wymieniliśmy najpopularniejsze wykończenia stosowane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich świecie znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan